İzmir’de Kadınlara Dayanışma Paketleri Verildi

Kadınlar Birlikte Güçlü İnisiyatifi tarafından İzmir’de düzenlenen dayanışma ağı vesilesiyle ihtiyaç sahibi 45 kadına dayanışma paketleri verildi.

Kadınlar Birlikte Güçlü dayanışma ziyaretleri

Kadınlar Birlikte Güçlü İnisiyatifi, İzmir’de kadınlarla dayanışma ağı oluşturdu. Özellikle koronavirüs salgını sürecinde kadınlara yönelik şiddetin artmasıyla birlikte ekonomik olarak zor durumda kalan 45 kadına dayanışma paketleri gönderildi.

Dayanışma paketlerinin içine kadınlarla dayanışma mektubu ve şiddet/istismar söz konusu olduğunda başvurabilecekleri telefon numaralarının bulunduğu bir broşüründe bulunduğu paketlerde özellikle kadınların en çok ihtiyaç duyduğu hijyen vb ürünler bulunuyor.

“DAHA ÇOK KADINA ULAŞACAĞIZ”

Dağıtım sonrası yapılan paylaşımlarda, “Sevgili kadınlar, Kadın Dayanışma Paketi kampanyamızın ilk dağıtımını bu gün gerçekleştirdik. Gümüşpala ve Nafiz Gürman mahallelerinde 45 kadına Kadınlar Birlikte Güçlü olarak dokunduk. Hepimizin dayanışma duygularını ilettik. Çok mutlu olduk karşılıklı. Daha çok kadına ulaşacağız ve dayanışmayı artıracağız sevgili kadınlar. #KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ olduğumuzu hem biz hem mahalledeki kadınlar hissettik. Katkı koyan herkesin emeğine sağlık” denildi. PİRHA/İZMİR

Haberin linki: