İzmir Dayanışma Gönüllüleri’nden moral konseri

İzmir Dayanışma Gönüllüleri, sokağa çıkma yasağında dayanışmanın sesini müzikle yükseltiyor.

İzmirli genç yetenek Adasu Akın, yarın akşam (17 Mayıs 2020) vereceği çevrimiçi konserde türkü ve şarkılarla moralleri yükseltecek.

İzmir Dayanışma Gönüllüleri’ne ait sosyal medya hesaplarından izlenebilecek konserde Akın, çellosu ve sesiyle sevilen ezgileri seslendirecek. 17 Mayıs akşamı saat 22.30’da başlayacak dinleti, yazın ilk akşamlarını yaşamaya başlayan İzmirlilere huzur ve sanat dolu bir gece yaşatmayı amaçlıyor.

İzmir Dayanışma Gönüllüleri, koronavirüs salgını nedeniyle İzmir’de dayanışmayı güçlendirmek, destek kampanyalarına katılmak için bir araya gelen gönüllülerden oluşuyor. Grup salgının ilk günlerinden bu yana çalışmalarını sürdürüyor.

Adasu Akın kimdir?

İzmirde doğan genç sanatçı ilkokulu bitirdikten sonra 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazandı ve burada çello eğitimi aldı. Liseden sonra İtalya’nın Parma şehrindeki Arrigo Boito konservatuvar sınavını birincilikle kazandı. İki yıldır İtalya da çello (viyolonsel) eğitimine devam eden Akın, çellonun yanı sıra piyano ve yan flüt çalıyor, çok sevdiği enstrümanına şarkı ve türkülerle eşlik ediyor.

haberin linki: